KATEDRA GEOLOGIE SPOLUPOŘADATELEM KRAJSKÉHO KOLA GEOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

V pondělí 3. dubna proběhlo ve Vlastivědném muzeu Olomouc krajské kolo geologické olympiády. Z celého Olomouckého kraje se s vědomostním testem a padesáti minerály, horninami a zkamenělinami přijelo utkat 15 postupujících žáků základních škol (kategorie A) a studentů škol středních (kategorie B). Garantem krajského kola byl Mgr. Tomáš Lehotský, Ph.D. Výherci postupují do celostátního kola, kde se bude soutěžit o lákavé ceny Muzea diamantů v Praze a České geologické služby. Hlavní cenou je pobyt v Amsterdamu s návštěvou firmy zpracovávající diamanty. Ostatně každý z účastníků krajského kola získal do své sbírky minerálů pravý diamant! Pokud chcete zobrazit foto ze soutěže, klikněte na více informací.