Další vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP)

Katedra geologie nabízí učitelům středních a základních škol možnost dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP). Aktuálně je v nabídce 5 kurzů, které budou při dostatečném zájmu realizovány v zimním i v letním semestru. Na kurz je možné přihlásit se přes Portál celoživotního a dalšího vzdělávání na UP v Olomouci (CŽV): https://czv.upol.cz/. V případě dotazů ke konkrétnímu kurzu můžete využít e-mailovou adresu kontaktní osoby: dr. Tomáš Lehotský: tomas.lehotsky@upol.cz, dr. Kamil Kropáč: kamil.kropac@upol.cz. Po úspěšném dokončení kurzu dostanou účastníci osvědčení o absolvování programu CŽV.

Název kurzu

Zimní semestr

Letní semestr

Kontakt

Výuka geologie v terénu 24. 9. 2022 (sobota) termín bude upřesněn tomas.lehotsky@upol.cz
Meteority, impakty a impaktní produkty 9. 12. 2022 (pátek) termín bude upřesněn kamil.kropac@upol.cz
Geologická stavba Olomouce a jeho okolí 25. 11. 2022 (pátek) termín bude upřesněn tomas.lehotsky@upol.cz
Praktické poznávání minerálů 18. 11. 2022 (pátek) termín bude upřesněn kamil.kropac@upol.cz
Sopky v geologické historii Moravy a Slezska 21. 10. 2022 (pátek) termín bude upřesněn tomas.lehotsky@upol.cz

NABÍDKA KURZŮ

  • Výuka geologie v terénu

    Anotace:
    Výuka geologie v terénu představuje nedílnou součást učiva předmětu. Dílčím cílem je seznámení pedagogů přírodovědných předmětů s principy terénní výuky geologie, způsoby jejího ukotvení v rámci ŠVP základních škol i gymnázií, ale i riziky realizace výuky v terénu (1 hod.). Kurz probíhá přímo v terénu v Olomouckém kraji a seznámí účastníky s geologickou stavbou daného území i konkrétními aktivitami, které lze se žáky realizovat. Hlavní náplní je odborná geologická exkurze, která je vedena terénem s vybranými geologickými jevy (7 hod.). Výběr exkurzních tras zohlednil tři hlavní požadavky: (i) finanční a časovou dostupnost (okolí Olomouce), (ii) realizovatelnost pouze s využitím prostředků veřejné hromadné dopravy v kombinaci s pěší turistikou; (iii) pestrost prezentovaných geologických fenoménů. Cíleně budou popisovány geologické a geomorfologické jevy, dalším zaměřením je praktické poznávání hornin, minerálů a zkamenělin během celé exkurze. Hodinová dotace 8 hodin.

    Počet účastníků: 5–25

    Učebna: terénní výuka, sraz účastníků na nádraží v Grygově

    Odborný garant, vyučující, kontaktní osoba: RNDr. Tomáš Lehotský, Ph.D., tomas.lehotsky@upol.cz; RNDr. Kamil Kropáč, Ph.D., kamil.kropac@upol.cz

    Výuka v terénu v rámci CŽV.